Now Reading
Glastonbury 2022 line-up posters and main stages schedule

Glastonbury 2022 line-up posters and main stages schedule

A list of all the Glastonbury 2022 line-up posters released to date alongside 11 of the Festival’s main stage schedules

 UPDATE IN PROGRESS… 

Now that the full line-up including set times has been revealed, our regularly updated list of artists playing at Glastonbury 2022 has now been updated to reflect official announcements rather than rumours and self-confirmations.

If you scroll down this page, in addition to the main line-up poster (seen below), you’ll also be able to find a chronological order of all the individual area line-up posters revealed to date.

We’ve also included a compiled list of acts and set times from 11 of Glastonbury’s main stages (at the bottom of this page) – including Pyramid Stage, Other Stage, West Holts Stage, Park Stage, John Peel Stage, Acoustic Stage, Avalon Stage, Left Field Stage, Arcadia’s Spider, Sonic Stage and Glade Stage.

Main Poster

The first main line-up poster for Glastonbury 2022 was revealed earlier this year, on the 4th of March.

The poster includes over 80 acts and is just a taster of the full mammoth ever-growing line-up.

2013 was the last year that the main poster revealed which stages acts were due to play on, and except for 2014 (which only saw the initial poster revealing solely the acts), since 2015 individual areas have announced their own dedicated line-up posters in the weeks following the main poster drop.

Field of Avalon – Poster

For the 2022 Festival, Glastonbury kicked off the individual area announcements with the Field of Avalon – which was the first area-dedicated line-up poster to be unveiled on Tuesday, 12th of April.

Silver Hayes – Poster

The second individual area line-up poster was unveiled on Friday, 22nd of April – by Silver Hayes.

Glasto Latino – Poster

The third individual area line-up poster was unveiled on Monday, 25th April – by Glasto Latino.

Theatre & Circus Fields – Poster

The fourth individual area line-up poster was unveiled on Tuesday, 26th April – by Theatre & Circus Fields.

Arcadia – Poster

The fifth individual area line-up poster was unveiled on Wednesday, 27th April – by Arcadia.

Left Field – Poster

The sixth individual area line-up poster was unveiled on Tuesday, 3rd May – by Left Field.

Shangri-La – Poster

The seventh individual area line-up poster was unveiled on Wednesday, 4th May – by Shangri-La.

The Common – Poster

The eighth individual area line-up poster was unveiled on Friday, 6th May – by The Common.

The Glade – Poster

The ninth individual area line-up poster was unveiled on Wednesday, 11th May – by The Glade.

Acoustic Stage – Poster

The tenth individual area line-up poster was unveiled on Thursday, 12th May – by Acoustic Stage.

Croissant Neuf – Poster

The eleventh individual area line-up poster was unveiled on Thursday, 13th May – by Croissant Neuf.

Kidzfield – Poster

The twelfth individual area line-up poster was unveiled on Thursday, 16th May – by Kidzfield.

The Park – Poster

The thirteenth individual area line-up poster was unveiled on Thursday, 19th May – by The Park.

Unfairground – Poster

The fourteenth individual area line-up poster was unveiled on Friday, 20th May – by Unfairground.

West Holts – Poster

The fifteenth individual area line-up poster was unveiled on Tuesday, 24th May – by West Holts.

See Also

 

Cineramageddon – Poster

The sixteenth individual area line-up poster was unveiled on Wednesday, 25th May – by Cineramageddon.

Block9 – Poster

The seventeenth individual area line-up poster was unveiled on Friday, 27th May – by Block9.

 

 

San Remo – Poster

Pilton Palais – Poster

PYRAMID STAGE

PYRAMID STAGE - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
BILLIE EILISH 22:15 - 23:45
SAM FENDER 20:15 - 21:15
ROBERT PLANT & ALISON KRAUSS 18:15 - 19:30
WOLF ALICE 16:45 - 17:45
CROWDED HOUSE 15:15 - 16:15
RUFUS WAINWRIGHT 13:45 - 14:45
ZIGGY MARLEY 12:15 - 13:15
PYRAMID STAGE - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
PAUL MCCARTNEY 21:30 - 23:45
NOEL GALLAGHER'S HIGH FLYING BIRDS 19:15 - 20:30
HAIM 17:30 - 18:30
AJ TRACEY 16:00 - 16:45
EASY LIFE 14:30 - 15:30
JOY CROOKES 13:15 - 14:00
LES AMAZONES D'AFRIQUE 12:00 - 12:45
PYRAMID STAGE - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
KENDRICK LAMAR 21:45 - 23:15
LORDE 19:30 - 20:45
ELBOW 17:45 - 18:45
DIANA ROSS 16:00 - 17:15
HERBIE HANCOCK 14:00 - 15:00
DAKHABRAKHA 12:45 - 13:30
BLACK DYKE BAND 11:30 - 12:15

OTHER STAGE

OTHER STAGE - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
FOALS 22:30 - 23:45
ST. VINCENT 20:30 - 21:30
IDLES 18:45 - 19:45
SUPERGRASS 17:15 - 18:15
FIRST AID KIT 15:45 - 16:45
BLOSSOMS 14:15 - 15:15
KAE TEMPEST 13:00 - 13:45
THE LIBERTINES 11:30 - 12:30
OTHER STAGE - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
MEGAN THEE STALLION 22:30 - 23:45
BURNA BOY 20:30 - 21:30
OLIVIA RODRIGO 18:45 - 19:45
GLASS ANIMALS 17:15 - 18:15
METRONOMY 15:45 - 16:45
SKUNK ANANSIE 14:15 - 15:15
TEMS 13:00 - 13:45
HAK BAKER 11:45 - 12:30
OTHER STAGE - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
PET SHOP BOYS 21:45 - 23:15
YEARS & YEARS 19:45 - 20:45
KACEY MUSGRAVES 18:00 - 19:00
FONTAINES DC 16:30 - 17:30
DECLAN MCKENNA 15:00 - 16:00
LIANNE LA HAVAS 13:30 - 14:30
SEA GIRLS 12:15 - 13:00
KOJEY RADICAL 11:00 - 11:45

WEST HOLTS STAGE

WEST HOLTS STAGE - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
LITTLE SIMZ 22:15 - 23:45
BONOBO 20:30 - 21:30
SEUN KUTI & EGYPT 80 19:00 - 20:00
TLC 17:30 - 18:30
SLEAFORD MODS 16:00 - 17:00
GREENTEA PENG 14:30 - 15:30
AROOJ AFTAB 13:00 - 14:00
NUBIYAN TWIST 11:30 - 12:30
WEST HOLTS STAGE - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
ROISIN MURPHY 22:15 - 23:45
CARIBOU 20:30 - 21:30
LEON BRIDGES 19:00 - 20:00
CELESTE 17:30 - 18:30
YVES TUMOR 16:15 - 17:00
BLACK MIDI 14:45 - 15:45
BRASS AGAINST 13:15 - 14:15
KIKAGAKU MOYO 11:30 - 12:30
WEST HOLTS STAGE - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
BICEP 21:45 - 23:15
ANGELIQUE KIDJO 20:00 - 21:00
KOFFEE 18:30 - 19:30
SNARKY PUPPY 17:00 - 18:00
NUBYA GARCIA 15:30 - 16:30
NIGHTMARES ON WAX 14:00 - 15:00
EMMA-JEAN THACKRAY 12:30 - 13:30
ISHMAEL ENSEMBLE 11:00 - 12:00

JOHN PEEL STAGE

JOHN PEEL STAGE - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
PRIMAL SCREAM 22:30 - 23:45
THE JESUS AND MARY CHAIN 21:00 - 22:00
PHOEBE BRIDGERS 19:30 - 20:30
SIGRID 18:00 - 19:00
GIRL IN RED 16:30 - 17:30
INHALER 15:15 - 16:00
GRIFF 14:00 - 14:45
BAD BOY CHILLER CREW 12:45 - 13:30
ENGLISH TEACHER 11:30 - 12:15
JOHN PEEL STAGE - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
JAMIE T 22:30 - 23:45
YUNGBLUD 21:00 - 22:00
GHETTS 19:30 - 20:30
PA SALIEU 18:00 - 19:00
BEABADOOBEE 16:30 - 17:30
SELF ESTEEM 15:15 - 16:00
HOLLY HUMBERSTONE 14:00 - 14:45
ENNY 12:45 - 13:30
GO_A 11:30 - 12:15
JOHN PEEL STAGE - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
CHARLI XCX 21:30 - 22:45
LITTLE DRAGON 20:00 - 21:00
TURNSTILE 18:30 - 19:30
AMYL AND THE SNIFFERS 17:00 - 18:00
CLAIRO 15:30 - 16:30
TBC 14:00 - 15:00
SPORTS TEAM 12:30 - 13:30
JUST MUSTARD 11:15 - 12:00

THE PARK STAGE

THE PARK STAGE - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
FOUR TET 23:00 - 00:15
KHRUANGBIN 21:15 - 22:15
SAINT ETIENNE 19:45 - 20:45
ARLO PARKS 18:15 - 19:15
DRY CLEANING 16:45 - 17:45
CONFIDENCE MAN 15:15 - 16:15
WETLEG 14:00 - 14:45
ORLANDO WEEKS 12:45 - 13:30
MATILDA MANN 11:30 - 12:10
THE PARK STAGE - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
JESSIE WARE 23:00 - 00:15
MITSKI 21:15 - 22:15
THE AVALANCHES 19:45 - 20:45
BIG THIEF 18:15 - 19:15
SQUID 16:45 - 17:45
SAMPA THE GREAT 15:15 - 16:15
GABRIELS 14:00 - 14:45
KATY J PEARSON 12:45 - 13:30
YASMIN WILLIAMS 11:30 - 12:10
THE PARK STAGE - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
COURTNEY BARNETT 21:15 - 22:30
JARV IS 19:45 - 20:45
TBC 18:15 - 19:15
CAROLINE POLACHEK 16:30 - 17:30
CATE LE BON 15:15 - 16:00
WARMDUSCHER 14:00 - 14:45
BIG JOANIE 12:45 - 13:30
DEEP THROAT CHOIR 11:30 - 12:15

ACOUSTIC STAGE

ACOUSTIC STAGE - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
PAUL HEATON & JACQUI ABBOTT 21:30 - 23:00
THE UNDERTONES 20:00 - 21:00
HOTHOUSE FLOWERS 18:30 - 19:30
BRIAN KENNEDY 17:25 - 18:10
MARY COUGHLAN 16:25 - 17:05
THE MARIACHIS 15:30 - 16:10
IRISH MYTHEN 14:30 - 15:10
PAVEY ARK 13:40 - 14:20
ROSEANNE REID 12:45 - 13:25
NOVELTY ISLAND 12:00 - 12:30
ACOUSTIC STAGE - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
THE WATERBOYS 21:30 - 23:00
RICHARD THOMPSON 20:00 - 21:00
SCOUTING FOR GIRLS 18:30 - 19:30
TONY CHRISTIE 17:30 - 18:15
CHRIS DIFFORD 16:30 - 17:15
GRAINNE DUFFY 15:30 - 16:15
LAURA VEIRS 14:30 - 15:10
KATHERINE PRIDDY 13:40 - 14:20
49TH & MAIN 12:45 - 13:25
TOM WEBBER BEST DEMO OF THE YEAR 12:00 - 12:30
ACOUSTIC STAGE - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
SUZANNE VEGA 21:30 - 23:00
THE SHIRES 20:00 - 21:00
THE BOOTLEG BEATLES 18:30 - 19:30
FISHERMAN'S FRIENDS 17:30 - 18:15
TERRY REID 16:30 - 17:15
DAMIEN DEMPSEY 15:30 - 16:15
ERROL LINTON 14:30 - 15:10
CHLOE FOY 13:40 - 14:20
LEWIS MCLAUGHLIN EMERGING TALENT COMPETITION WINNER 12:45 - 13:25
MEGAN MCKENNA 12:00 - 12:30

AVALON STAGE

AVALON STAGE - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
THE DAMNED 23:05 - 00:20
SUGABABES 21:35 - 22:35
NICK MULVEY 20:05 - 21:05
OH MY GOD! IT'S THE CHURCH 18:35 - 19:35
TANITA TIKARAM 17:05 - 18:05
THE WAR & TREATY 15:40 - 16:35
BASKERY 14:15 - 15:10
HOBO JONES & THE JUNKYARD DOGS 13:00 - 13:50
AVALON STAGE - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
THE HOOSIERS 23:05 - 00:15
LAMB 21:35 - 22:35
WARD THOMAS 20:05 - 21:05
DR. JOHN COOPER CLARKE 18:25 - 19:40
TOM ROBINSON BAND 17:05 - 18:05
MOLOTOV JUKEBOX 15:35 - 16:35
GRACE PETRIE 14:05 - 15:05
THE LONGEST JOHNS 12:40 - 13:35
NIA WYN 11:30 - 12:10
AVALON STAGE - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
THE DUALERS 22:50 - 23:50
IMELDA MAY 21:20 - 22:20
ORLA GARTLAND 19:50 - 20:50
MCFLY 18:20 - 19:20
KATE RUSBY 16:50 - 17:50
P.P. ARNOLD 15:20 - 16:20
PEAT & DIESEL 13:55 - 14:50
FERRIS & SYLVESTER 12:35 - 13:30
CITIZENS OF THE WORLD CHOIR 11:30 - 12:10

LEFT FIELD

LEFT FIELD - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
BILLY BRAGG 21:00 - 22:00
JAMIE WEBSTER 19:30 - 20:30
DYLAN JOHN THOMAS 18:15 - 19:00
BROOKE COMBE 17:00 - 17:45
RADICAL ROUND UP WITH BILLY BRAGG - WILL VARLEY, LADY NADE, KELLEY SWINDALL 15:00 - 16:30
DEBATES: NEURODIVERSITY - THE FIGHT FOR HUMAN RIGHTS WITH CARLY JONES MBE, CHRIS PACKHAM, SIENA CASTELLON, MAHLIA AMATINA, JOHN HARRIS 13:30 - 14:30
DEBATES: SOLIDARITY WITH UKRAINE - WITH EMMA GRAHAM-HARRISON, MINNIE RAHMAN, TOM BURGIS, UKRANIAN ACTIVIST, JOHN HARRIS 12:00 - 13:00
LEFT FIELD - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
YARD ACT 21:00 - 22:00
BILLY NOMATES 19:30 - 20:30
KAM-BU 18:10 - 19:10
ASYLUMS 17:00 - 17:45
RADICAL ROUND UP WITH BILLY BRAGG - SEB LOWE, TOM A. SMITH, JESS SILK 15:00 - 16:30
DEBATES: WHAT'S NEXT FOR THE CLIMATE EMERGENCY WITH KAM-BU, HARPREET KAUR PAUL, STOP CAMBO, REBECCA NEWSOM, SCARLETT WESTBROOK 13:30 - 14:30
DEBATES: STATE OF THE NATION: POLITICS IN CRISIS WITH ANDY BURNHAM, FRANCIS FOLEY, METE COBAN, SHAISTA AZIZ, JOHN HARRIS 12:00 - 13:00
LEFT FIELD - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
YOLA 21:00 - 22:00
THE REGRETTES 19:15 - 20:15
THE MAGIC NUMBERS 18:00 - 18:45
LAS ADELITAS 17:00 - 17:30
RADICAL ROUND UP WITH BILLY BRAGG - ROMEO STODART, YNES, ABBIE OZARD 15:00 - 16:30
DEBATES: BLACK LIVES MATTER AND BEYOND WITH COP WATCH, DR. REMI JOSEPH-SALISBURY, SISTERS UNCUT, KILL THE BILL, NASRA AYUB, RENI EDDO-LODGE 13:30 - 14:30
DEBATES: DEFYING THE COST OF LIVING CRISIS WITH ELLIE MAE O'HAGEN, JACK MONROE, KWAJO TWENEBOA, ZARAH SULTANA MP, RENI EDDO-LODGE 12:00 - 13:00

ARCADIA

ARCADIA - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
CARL COX B2B CHASE AND STATUS (JUNGLE SET) 02:00 - 03:00
TBA 01:00 - 02:00
TBA 23:00 - 01:00
JON HOPKINS (DJ) 22:00 - 23:00
ISHMAEL ENSEMBLE (DJ) 21:30 - 22:00
ARCADIA - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
CAMELPHAT B2B PATRICK TOPPING 02:00 - 03:00
CALVIN HARRIS 01:00 - 02:00
FOUR TET 00:00 - 01:00
KURUPT FM 23:00 - 00:00
DJ EZ 22:00 - 23:00
NIA ARCHIVES 21:30 - 22:00
ARCADIA - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
HOSPITALITY SHOWCASE: SPY B2B GRAFIX B2B UNGLUED FEAT CARASEL MC & SOLAH 01:30 - 02:30
SUB FOCUS B2B DIMENSION FEAT ID 00:30 - 01:30
DANIEL AVERY B2B VTSS 23:30 - 00:30
AFRODEUTSCHE 22:30 - 23:30
TSHA 21:30 - 22:30

SONIC

SONIC - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
PATRICK TOPPING B2B EATS EVERYTHING 23:00 - 00:30
FATBOY SLIM 21:00 - 23:00
ANZ 19:30 - 21:00
DENIS SULTA 18:00 - 19:30
TSHA 16:30 - 18:00
JAGUAR 15:00 - 16:30
ECLAIR FIFI 14:00 - 15:00
SARAH STORY 13:00 - 14:00
DAISY MOON 12:00 - 13:00
SONIC - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
OVERMONO - LIVE 23:30 - 00:30
HAAI 22:00 - 23:00
ROMY 21:00 - 22:00
ROSS FROM FRIENDS - LIVE 20:00 - 21:00
LOGIC1000 18:15 - 19:45
ELKKA 16:45 - 18:15
SOFIA KOURTESIS - LIVE 15:30 - 16:30
KIARA SCURO 13:30 - 15:00
WAREHOUSE PRESERVATION SOCIETY 12:00 - 13:30
SONIC - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
SASASAS 23:00 - 00:00
HYBRID MINDS W/ TEMPZA AND CHARLOTTE HAINING 22:00 - 23:00
CRITICAL - KASRA, ENEI, HALOGENIX W/ JAKES AND CHARLI BRIX 20:00 - 22:00
PROBLEM CENTRAL 19:00 - 20:00
HOSPITAL - METRIK, LENS, WHINEY, DEGS AND DYNAMITE 17:00 - 19:00
A.M.C FT PHANTOM 16:00 - 17:00
KOVEN 15:00 - 16:00
RUN IN THE JUNGLE D*MINDS, DAZEE B2B EUPHONIQUE, CRITICAL IMPACT AND TRIGGA 13:00 - 15:00
NATTY LOU B2B AMA 12:00 - 13:00

GLADE

GLADE - THURSDAY (23rd June)
NAME TIME
CAMELPHAT 00:25 - 02:25
FRANKY WAH 23:00 - 00:15
SASHA 21:20 - 22:50
MARSHALL JEFFERSON 19:40 - 21:10
SYSTEM 7 18:00 - 19:30
GLADE - FRIDAY (24th June)
NAME TIME
JOHN DIGWEED 00:40 - 02:55
GONG 23:00 - 00:30
ANNIE MAC 21:15 - 22:30
EVA LAZARUS 20:05 - 21:05
DUB PISTOLS 18:35 - 19:45
DADDY G B2B NICK WARREN 16:35 - 18:05
EFÉ 15:35 - 16:20
THE UTOPIA STRONG 14:00 - 15:15
GLADE - SATURDAY (25th June)
NAME TIME
RICHARD FEARLESS 01:50 - 02:55
ENGLISH DISCO LOVERS 00:50 - 01:50
ANDY C 23:10 - 00:40
MOLLIE COLLINS 22:00 - 23:00
GENTLEMAN'S DUB CLUB 20:50 - 21:50
DON LETTS 20:30 - 20:50
GARDNA & FRIENDS FT DRS, CATCHING CAIRO, DON LETTS, JEM COOKE 19:30 - 20:30
HOLLIE COOK 18:30 - 19:30
DON LETTS 18:00 - 18:30
CARL COX & ERIC POWELL'S MOBILE DISCO FT INCOGNITO 14:00 - 18:00
TONY ANDREWS ECLECTIC GROOVE 13:00 - 14:00
GLADE - SUNDAY (26th June)
NAME TIME
NIA ARCHIVES 00:10 - 01:30
RUDIMENTAL SOUND SYSTEM 22:45 - 00:00
GOK WAN 21:15 - 22:35
CUT CAPERS 20:00 - 21:00
EMMANUEL JAL & NYARUACH 18:30 - 19:30
MAD PROFESSOR DUBS UP LEE SCRATCH PERRY 16:30 - 18:00
MARIA CHIARA ARGIRÒ 15:10 - 16:10
CASSETTEBOY VS DJ RUBBISH 14:00 - 14:50

Glastonbury 2022 is set to take place at its natural home in Worthy Farm, Pilton, Somerset, from Wednesday 22nd to Sunday 26th June.

Although tickets for the 2022 Festival have now completely sold out, there are still ways to go to Glasto this summer.

Some of the opportunities include entering competitionsworking at the Festival and volunteering.

To learn more about registration, the sale process and how you can maximise your chances of getting Glastonbury 2023 tickets, click here.

DON’T BE FOOLED:

Glastonbury Festival would very much like fans to be aware that there are people out there who will try and sell fake Glastonbury tickets to unsuspecting, willing and innocent potential purchasers.

Although Glasto-veterans who have been going to the Festival for quite some time may recognise these scams for what they are, newcomers to the Festival might not know that tickets are only sold on one site which is: glastonbury.seetickets.com – and any other site claiming to sell tickets for the Festival are not authentic.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

GLASTO GOODS

©2022 Glasto Fest Feed. All rights reserved.
About | Privacy Policy | T&Cs